Broker pro obchodování na burze

Broker pro obchodování opcí na burze.

Obchodník, který chce obchodovat na burze, nemůže zadávat sám příkazy do systému burzy. Není totiž členem burzy a tudíž nemá právo vkládat svoje příkazy do systému.

Proto každý obchodník používá specializovanou firmu, která příkazy na burze umístí. Této firmě se říká broker. Broker je tedy prostředník, přes kterého obchodník umísťuje svoje obchodní příkazy na burzu. Za umístění příkazů a jejich provedení obchodník brokerovi platí poplatek, tzv. komise.

Zatímco v ČR není příliš brokerů (Brokerjet, XTB, FIO a další), v USA je brokerů mnoho. Z toho také plyne výše poplatků (komisí), které si broker za realizaci příkazů účtuje. Mezi českými brokery není potřebná konkurence, proto jsou jejich služby velmi drahé. Čeští brokeři zdaleka nedosahují rychlosti vyplnění příkazů, jaké dosahují američtí brokeři.

Proto tuzemští obchodníci opcí využívají zpravidla služeb amerických brokerů. 90% využívá služeb brokera Interactive Brokers. Za provedení příkazu si Interactive Brokers účtuje poplatek 0,70 USD (minimálně 1 USD). Pokud tedy obchodník podá dva stejné příkazy, zaplatí 1,4 dolaru, pokud podá jen jeden příkaz, zaplatí 1 dolar. Minimální výše účtu je 10.000 USD. To ale mnozí začínající obchodníci řeší tak, že zašlou do Interactive Brokers 10.000 USD, provedou jeden obchod (třeba během pár minut otevřou a uzavřou), načež si pošlou zpět část peněz. Obchodují pouze se zbytkem, který nedosahuje původních 10.000 USD. Interactive Brokers vnímají provedení prvního obchodu, čili zpětné zaslání dolarů do ČR provedou bez problémů a obchodníkovi umožní obchodovat s nižším účtem.

Druhým brokerem, který používá cca 3% obchodníků opcí v tuzemsku, je MB trading. Opět jde o brokera z USA. Komise je 0,95 USD, minimální částka pro založení obchodního účtu je 1.000 USD. MB trading je menší broker, proto klienty láká na nízké poplatky a nízkou minimální výši účtu.

 

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole