an... a především zajímavé peníze. Tedy samozřejmě pro toho, kdo obchodovat na burze umí.

Několik pověr o burze a o obchodování na burze:

První pověra: Na burze může obchodovat jen ten, kdo to studoval.

Nesmysl. Obchodování na burze, pokud nejde o arbitráže nebo o trading vysokofrekvenčního typu, je řemeslo.  Nic víc. Obchodování na burze se na žádné vysoké škole nevyučuje.

Druhá pověra: Na burze může obchodovat jen matematik, aby se v tom vyznal.

Opět nesmysl. Obchodování na burze může být o vysoké matematice, pokud chcete obchodvat arbitráže nebo třeba dluhopisy. Jinak, zejména u komodit a derivátů, stačí selský rozum.

Třetí pověra: Je nutný super výkonný počítač a skvělý obchodní software.

Také nesmysl. Většina malých spekulantů obchoduje bez speciálního software, protože používá obecně dostupné zdroje. K sledování trhu a zadání příkazu stačí obyčejný počítač

Čtvrtá pověra:  U toho bych musel sedět od rána do večera.

Kdepak, určité strategie, jako například investice do podkladu nebo opční obchodování, je časově naprosto nenáročné. Stačí pět minut denně.

Pátá pověra: Je to strašně riskantní.

Pro toho, kdo pojímá obchodování na burze jako řemeslo, to riskantní není. Drží se předem stanoveného plánu a hlídá si riziko. Pro toho, kdo v burze vidí ruletun nebo hrací automat, to samozřejmě riskantní je.

Šestá pověra: Musím znát nějaké tajemství.

Ano, to je pravda. Tajemství burzy je, že žádné není. Kdo používá selský rozum, tužku, papír a kdo přistpuje k obchodování na burze jako k řemeslu, ten ví svoje. Žádné tajemství neexistuje, existují jen věční hledači takového tajemství.

Sedmá pověra: Potřebuju do začátku miliony.

Pokud miliony máte, tak je na začátku své obchodní kariéry v žádném případě do obchodování na burze nedávejte. Naopak, každý rozumný člověk začíná s malou částkou, aby se naučil ovládat svoje emoce a získal jistotu. Teprve pak se může rozumný člověk pustit do obchodování ve větším rozsahu.

Osmá pověra: Musel bych stále sledovat desítky informačních zdrojů a na to nemám čas.

Špičkoví obchodníci sledují maximálně dva nebo tři trhy a maximálně čtyři zdroje. I proto je trading (obchodování na burze) časově nenáročný. Velké peníze se získávají objemem obchodů, ne proháněním desítek trhů a vysedáváním před monitorem.

Devátá pověra: K tomu mít člověk vrozené předpoklady.

Burzovním obchodníkem se člověk nenarodí. Tím se musí terpve stát, jako u každé jiné profese.

Desátá pověra: Kdyby to bylo tak snadné, tak to dělá každý.

Omyl! Lidé rádi poslouchají o tom, jak se kopá jáma. Ale málokdo se chopí krumpáče a začne sám kopat.

Chcete se naučit obchodovat na burze?
Chcete obchodovat s minimem času?
Chcete zisk 20% ročně s pouhými pěti minutami denně?

Manuál si můžete zdarma stáhnout zde.
Než začnete samostatně obchodovat na burze, budete si muset naučit burzovní řemeslo. Nejrychlejším způsobem je absolvovat trénink přímo u zkušeného burzovního obchodníka. Podívejte se na videukázku toho, jak taková příprava vypadá u Martina Kopáčka, který obchoduje opce. Záznam byl pořízen na přednášce o opcích pro Klub investorů VŠE.
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=swvkUqgp9RM]